چاپ        ارسال به دوست

ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل

ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل

ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، شهاب خدامرادی، مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته اظهار کرد: در زمینه هوشمندسازی فناوری های حمل و نقل اقداماتی را مد نظر قرار داده ایم و بنا داریم آنها را اجرایی کنیم.

وی افزود: بنا به تجربه ای که سال گذشته در زمینه نیازهای حمل و نقل هوشمند کشور بدست آوردیم برنامه ای را تدوین کرده ایم که شامل قسمتهای متنوعی همچون «ترویج و فرهنگسازی علم وفناوری»، «تبادلات فناوری بین المللی»، «توسعه فناوریهای راهبردی»، «توسعه ابزارهای محصولات دانش بنیان» و… می شود.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته در خصوص این محورها گفت: در راستای ترویج و فرهنگسازی علم و فناوری در حوزه حمل و نقل هوشمند درصدد هستیم که یک انجمن یکپارچه برای پوشش شرکتهای دانش بنیان تشکیل دهیم زیرا همه کشورهای دنیا برای این حوزه چنین انجمنی را دارند و خلاهای شرکتهای دانش بنیان را پوشش می دهند.

خدامرادی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از موازی کاری در بخش حمل و نقل پیشرفته، رتبه بندی و… نیاز به چنین انجمنی وجود دارد که قرار است به زودی آن را تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اقدامات ستاد توسعه حمل و نقل هوشمند گفت: بنا داریم در راستای فرهنگسازی فعالان این عرصه را تشویق به شرکت در نمایشگاههای ملی و بین المللی و از آنها حمایت کنیم.

به گفته وی استارت آپهای هوشمند، سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط و مدیریت ناوگان هوشمند از جمله بخش هایی هستند که می توانند در این نمایشگاهها حضور پیدا کنند و از حضور آنها حمایت می کنیم.

ایجاد دیتا سنتر از داده های حمل و نقل

وی در خصوص ماموریت دیگر ستاد توسعه حمل و نقل پیشرفته گفت: یکی از ماموریتهایی که همواره در این ستاد مورد پیگیری قرار می دهیم این است که از فناوریهای مورد نیاز کشور حمایت کنیم؛ مدیریت داده های کلان، دوربین های ثبت تخلف، پلتفرمهای مربوط به حمل و نقل هوشمند، سیستم های پیش بینی ترافیک، از جمله محصولاتی هستند که برای کشور لازم است و سازمان ها و ارگان ها به آن نیاز دارند.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته ادامه داد: از این رو از طرحهای این چنینی حمایت می کنیم تا بتوانیم شاهد توسعه هوشمند حمل و نقل در کشور باشیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که همواره مورد توجه است، مدیریت داده های کلان است که در اختیار سازمانهایی همچون مرکز کنترل ترافیک شهرداری قرار می گیرد این داده ها اکنون متمرکز نیستند و در صدد هستیم که این داده ها را متمرکز کنیم و در اختیار دهیم.

وی افزود: ایجاد دیتا سنتر از داده های کلان حمل و نقل و قرار دادن آن در اختیار سازمانها، استارت آپها، شرکتهای دانش بنیان و … از اهداف اصلی به شمار می روند.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته عنوان کرد: با استفاده از این دیتا سنتر می توانیم تمام داده های مربوط به حمل و نقل هوشمند را بدست آوریم.

برنامه ها برای هوشمندسازی حمل و نقل

خدامرادی در خصوص برنامه های ستاد در زمینه خودروهای هوشمند و خودران گفت: برای استفاده از خودروهای هوشمند و خودران نیاز به هماهنگی سایر سازمان هاست.

توسعه بازار محصولات دانش بنیانی در بخش حمل و نقل هوشمند

خدامرادی در خصوص دیگر اقدامات ستاد در زمینه حمل و نقل هوشمند گفت: ماموریت دیگری که در ستاد داریم توسعه بازار محصولات دانش بنیان است.

رفع نیاز سازمان راهداری توسط شرکتهای فعال

وی افزود: تا کنون هزار فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند، ۲۰۰ شرکت تولید کننده محصولات حوزه حمل ونقل و ۴۰ سازمان دولتی و نیمه دولتی که به صورت های مستقیم و غیر مستقیم با حوزه حمل و نقل هوشمند در ارتباط هستند را شناسایی کردیم.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه با سازمان های مختلف همچون سازمان راهداری ارتباط و تعامل داریم، بیان کرد: ستاد نیازمندی های این سازمان ها را با کمک خودشان احصا می کند تا آنها را در قالب پروژه به شرکتهای دانش بنیان معرفی کند.٠٨:٥٩ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٣    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج