دوره  آموزشی تربیت مربی  پدافند غیرعامل

 

در این دوره کلیات تمامی دروس بصورت مختصر و تخصصی تدریس می شود. دانش‌پذیران بعد از گذراندن دوره‌‌های عمومی و تخصصی می‌توانند به مدت 48 ساعت (نظری وعملی) در این دوره‌ شرکت می نمایند. در دورۀ تربیت مربی، با درک مفاهیم، توانایی پاسخگویی به سؤالات و درک تهدیدات و راهکارهای مقابله را به دست خواهند آورد و نحوۀ ادارۀ کلاس و همچنین ارائۀ مطالب و تدریس این دروس را نیز خواهند آموخت.

تبصره: افرادی که در هیچ یک از دوره های عمومی و تخصصی شرکت نکرده ولی متقاضی شرکت در دوره های تربیت مربی پدافندغیرعامل باشند، حضور آنها در این دوره ها به شرح ذیل می باشد:

1)دوره تربیت مربیگری عمومی پدافند غیرعامل: دانش پذیران در این دوره که به مدت 48 ساعت بصورت عملی و نظری برگزار می گردد حضور یافته و ضمن فراگیری مطالب، از آنان آزمون به عمل خواهد آمد.همچنین دانش پذیران موظف به ارائه کلاسی بوده و می بایست یک پروژه در حوزه مرتبط یا مقاله علمی پژوهشی (علمی ترویجی با تایید معاونت مربوطه سازمان پدافندغیرعامل) نیز ارائه نمایند. سپس باکسب حدنصاب نمرات (بالای 75%)، مجوز تدریس درحوزه عمومی پدافندغیرعامل (اصول و مبانی) را اخذ نموده و همچنین می توانند در دوره های تخصصی تربیت مربی پ.غ.ع نیز شرکت نمایند. لازم به ذکر است شرکت کنندگان در این دوره ها با توجه به مدارک تحصیلی ونمرات کسب شده به 5 سطح تقسیم می شوند.

2)دوره تربیت مربیگری تخصصی پدافند غیرعامل: افرادی که موفق به گذراندن دوره های عمومی و تخصصی شده اند و گواهی دریافت نموده اند همچنین کارت و گواهی تربیت مربیگری عمومی پدافند غیرعامل را دریافت نموده اند می توانند در این دوره نیز به میزان 32 الی  48 ساعت (نظری و عملی) شرکت نمایند. دانش پذیران ضمن  فراگیری مطالب در حوزه تخصصی مربوطه، در سه مرحله آزمون تئوری، عملی و ارائه کلاسی ارزیابی شده و با ارائه یک پروژه در زمینه کاری یا مقاله علمی پژوهشی نیز در حوزه تخصصی مجوز تدریس درحوزه های تخصصی پدافند غیرعامل (زیستی، سایبری، اقتصادی، فنی مهندسی، مردم محور، فرهنگی و...) را دریافت نمایند.

شرایط پذیرش مربیان:

افرادی که دارای یکی از شرایط ذیل باشند


1-    دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری با سابقه حداقل 5 سال تدریس در حوزه مربوطه
2-    شاغلین مرتبط با پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی
3-    مدیران دستگاه های اجرایی
4-    اساتید دانشگاه ها
5-    شاغلین شرکت های خصوصی دارای مجوز از سازمان پدافند (مشاوره)

**دوره آموزشی مطابق شیوه نامه آموزشی اجرا میگردد**

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مسئول آموزش مرکز تماس حاصل نمایید

تلفن:  66978229