شعار امسال، هم خطاب به مسئولین است، هم خطاب به مردم است. شعار امسال [حمایت از] کالای ایرانی است. کالای ایرانی یعنی محصول نهایی کار و سرمایه و فعّالیّت اقتصادی و ذهن و ابتکار و همه‌چیز.

کاهش اندازه فونت   افزایش اندازه فونت   اندازه فونت پیش فرض  چاپ        ارسال به دوست

سردار جلالی در هشتمین همایش شهر ایده آل

بررسی تهدیدها در هر شهر از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد+تصاویر

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، هشتیمن همایش شهر ایده آل با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران، کارشناسان و متخصصان حوزه شهری، شهرداری ها و دهیاری ها امروز دوشنبه در کیش آغاز به کار کرد.

در این همایش رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور به تشریح اهمیت پدافند غیرعامل پرداخت و اظهار داشت: دفاع غیر نظامی، دفاع از غیر نظامیان در برابر تهدیدات غیر طبیعی و امنیتی، مدیریت بحران و مدیریت ریسک از مفاهیمی است که پدافند غیر عامل را به وجود می آورد.

بررسی تهدیدها در هر شهر از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد

سردار جلالی با بیان اینکه 72 درصد جمعیت کشور در شهرها و 28 درصد جمعیت در روستاها سکونت دارند افزود: موضوع شهرنشینی یکی از پدیده های جدی است و شاید در برخی از شهرها و استان ها نتوانستند به خوبی فرایند مهاجرت از روستاها به شهرها را کنترل کنند، در نتیجه شهرها بدون برنامه توسعه یافتند.

وی گفت: در جهان امروز شهرها به سمت هوشمند شدن پیش می روند و برای ایجاد شهر هوشمند باید به زیر ساخت ها، توجه ویژه کرد. هوشمند شدن شهرها درمواقع بحران کمک بسیار بزرگی به مدیریت بحران است. البته درفضای سایبری هم نفوذ، دسترسی، توقف و تخریب سرویس ها تهدیداتی هستند که شهر هوشمند با آنها مواجه است که باید برای این مواقع نیز آمادگی داشت.

بررسی تهدیدها در هر شهر از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص رویکردهای پدافند غیر عامل گفت: پاسخ به حوادث و تهدیدها  در مدیریت شهری  یکی از رویکردهای مهم است .

وی افزود: تصویب طرح پاسخ به شرایط اضطراری، آموزش به ارگان ها و نهادها، تدارک تجهیزات مورد نیاز، تمرین های سالانه و برگزاری رزمایش در نظام شهرداری ها و شهرها از جمله اقداماتی است که برای آمادگی درمواجهه با حوادث و تهدیدها باید اجرا کرد.

دکتر جلالی با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت های مناسب دومین رویکرد پدافند غیر عامل است گفت: زیر ساخت ها باید در طرح جامع و تفضیلی دیده شود. بررسی تهدیدها در هر شهر از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد.

بررسی تهدیدها در هر شهر از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد

وی در پایان افزود: در حال حاضر سازمان پدافند غیر عامل کشور، برای 42 کلان شهر که بالای 250 هزار نفر جمعیت دارند، طرح هایی را پیش بینی کرده است.

شایان ذکر است ، هشتمین همایش شهر ایده ال با برگزاری نشست های تخصصی تا 13 دی ماه جاری ادامه دارد .


٠٨:١٨ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٣    /    تعداد نمایش : ٦٣٥خروج
آدرس: تهران -خیابان ولیعصر - بالاتر از خیابان امام خمینی- روبروی ایستگاه جامی

کوچه ناظم - پلاک 7 (ساختمان شهید ابراهیم هادی)

مرکز مطالعات پدافند غیر عامل کشور

کدپستی: 1158754422

تلفن مرکز:66978229-021

Email: info@pdrc.ir      pdrc110@gmail.com

ارتباط با کانال سروش: http://sapp.ir/pdrc.ir