شعار امسال، هم خطاب به مسئولین است، هم خطاب به مردم است. شعار امسال [حمایت از] کالای ایرانی است. کالای ایرانی یعنی محصول نهایی کار و سرمایه و فعّالیّت اقتصادی و ذهن و ابتکار و همه‌چیز.

کاهش اندازه فونت   افزایش اندازه فونت   اندازه فونت پیش فرض  چاپ        ارسال به دوست

سردار جلالی در نشست فضای مجازی وآئین همسرداری:

رسانه، اصلی ترین ابزار تهاجم به خانواده است / صدا و سیما یکی از پاکترین و بهترین تلویزیون های دنیا است

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست فضای مجازی و آئین همسرداری در جمع خانواده کارکنان این سازمان ضمن گرامی داشت اعیاد ولایت و امامت ، غدیر را تداوم بخش رسالت و راه پیامبران توسط امامت توصیف کرد و گفت: امروز حکومت فقها و ولایت فقیه ادامه دهنده راه امامت می باشد و ما را به ولایت و پیامبران متصل میکند و اگر مانند سایر مذاهب این رویکرد را نداشتیم ما را به دلیل عدم احساس به نیازمندی های روز، به واپسگرا و عقب گرا بودن متهم می کردند.

سردار جلالی تصریح کرد: اجتهاد زنده و به روز شیعه و نظام پاسخگو بودن دین و فقه به نیازمندی های روز بشر در ذات دین و غدیر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ولایت فقیه یعنی برداشت و دکترین امام(ره ) از دین و اداره مردم و حکومت به شکلی که دین در حکومت ممزوج باشد و این تلفیق دقیق و علمی و درست از نحوه حکومت که به آن اجتهاد زنده شیعه یا مدل مرتقی ولایت فقیه می گوییم به ما نشان می دهد در شرایط حاضر چگونه می توانیم ادامه دهنده راه ائمه بزرگوار باشیم.

"رسالت پدافند غیر عامل،مصون سازی در همه ابعاد "

دکتر جلالی گفت: رسالت سازمان پدافند غیرعامل کشور مصون سازی کشور در همه ابعاد در برابر تهدیدات دشمن می باشد و از آنجایی که نگاه ما به غدیر، تداوم بخش راه پیامبران و ائمه و ولایت می باشد، این کشور را کشور امام زمان(عج) می دانیم و این مسئولیت مصون سازی بسیار سنگین و بسیار انقلابی و دینی و ارزشی است که باید به این مسئولیت خطیر و حساس، افتخار کرد و همه‌ی همت و تلاشمان را به کار بگیریم.

"خانواده، محور اجتماعی دینی"

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به بیان نقش و جایگاه خانواده در اسلام پرداخت و افزود: محور اجتماعی دینی ما خانواده است و در دین اسلام توصیه ها و بایدها و نبایدها حول یک مفهومی بنام خانواده شکل میگیرد.

"شعارکاهش جمعیت، سیاست استعماری غرب"

سردار جلالی افزود: شعارهای کاهش جمعیت مانند فرزند کمتر، زندگی بهتر از سیاست های استعماری دشمن است که برای جامعه مسلمانان طراحی کرده اند و از نظر نقش اجتماعی باعث از بین رفتن نسل ها و یک طیف جامعه در یک بازه سی ساله می شود.

وی گفت: اروپایی ها از 6-7 سال گذشته استراتژی محدود کننده جمعیتی کشورهای خود را بهم زده اند و سیاست تشویقی افزایش جمعیت را دنبال می کنند و این سیاست کاهش جمعیت در کشور ما غلط بوده و هست.

جلالی افزود: با مقایسه جمعیت فعلی کشور با زمانی که جمعیت کشورما حدود 20 میلیون نفر بود متوجه می شویم که کیفیت زندگی و غذا و بهداشت به مراتب بهتر از گذشته می باشد،لیکن نرخ رشد جمعیت در کشور ما حدود1.8 می باشد و این یک هشدار است.

"خانواده، اصلی ترین هدف دشمن"

دکتر جلالی گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی ترین هدفی است که دشمنان دنبال می کنند.

وی افزود: یک خانواده دینی و مستحکم که در آن عشق و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندی مستحکم و انقلابی مانند شهید حججی تربیت می کند که هنگامی که او را به مسلخ می برند چهره برافروخته و انقلابی و باعظمتش یک کشور را تحت تاثیر قرار میدهد.

"رسانه ، اصلی ترین ابزار در جنگ نرم"

سردارجلالی تصریح کرد: رسانه، اصلی ترین ابزار تهاجم به خانواده است و به دلیل اینکه تهدید نرم محسوس نمی باشد باید بسیارهوشیار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرا نگیرد.

دکتر جلالی افزود: علی رغم همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیمای جمهوری اسلامی مطرح میشود، صدا و سیما در مقایسه با شبکه های ماهواره ای یکی از پاکترین و بهترین تلویزیون های دنیا است و با بررسی ها و محوریابی های تخصصی که از فیلم ها و سریال های پخش شده از ماهواره ها صورت گرفته، شکستن نهاد خانواده محور همه این فیلم ها می باشد.

جلالی در ادامه گفت: توصیه به بی بند و باری در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفی، فردگرایی و جداسازی فرد از خانواده ، نهادینه کردن خیانت به عنوان یک حق قانونی و فرهنگسازی رفتارهای خارج از مفاهیم دینی در فیلم ها و سریال های ماهواره ای گنجانده شده است.

"فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها"

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امروزه شبکه های اجتماعی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده و فرایندی که برای توسعه فناوری پیش بینی شده است زندگی آینده و امروز ما را در خود پیچیده است به شکلی که آینده خود و فرزندان ما کاملا در فضای مجازی آمیخته است.

 

دکتر جلالی ضمن برشمردن خاصیت ها و مزایای فضای مجازی، آسیب هایی مانند ترویج مفاهیم فحشا و فساد در خانواده، تبلیغ مفاهیم جنسی، شخصی سازی محیط مجازی برای انجام گناه و امکان ارتباط با بیگانگان و جاسوسی و بهره برداری امنیتی از افراد ذکر و تصریح کرد: مخفی و پنهان بودن هویت ها از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و هیچ قطعیتی وجود نداشته و باید به هویت افراد در این فضا کاملا مشکوک نگاه کرد.

وی ادامه داد: امکان شخصی سازی و ایجاد ارتباط دوطرفه از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و در این فضا هر داده ای که تولید می شود قابل از بین بردن نیست و امکان کنترل و بازرسی در همه این شبکه ها وجود دارد.

"آموزش و آگاهی بخشی راهکار مقابله با تهدیدات فضای مجازی"

سردار جلالی در پایان آموزش و آگاهی بخشی در فضای مجازی را راهکار مقابله با تهدیدات این فضا دانست و افزود: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان می باشیم و باید به نوجوانان و جوانان در این رابطه هم آموزش و آگاهی داد و هم کنترل کرد و همچنین با توجه به وجود فساد در رده های سنی میانسال و بزرگسال، این افراد هم نیازمند آگاهی و آموزش از فضای مجازی می باشند.


٠٩:٤٨ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٥٨خروج
آدرس: تهران -خیابان ولیعصر - بالاتر از خیابان امام خمینی- روبروی ایستگاه جامی

کوچه ناظم - پلاک 7 (ساختمان شهید ابراهیم هادی)

مرکز مطالعات پدافند غیر عامل کشور

کدپستی: 1158754422

تلفن مرکز:66978229-021

Email: info@pdrc.ir      pdrc110@gmail.com

ارتباط با کانال سروش: http://sapp.ir/pdrc.ir